Luni, 11 septembrie 2017, de la ora 18:00, Gaz Metan Mediaș va juca pe teren propriu împotriva celor de la Concordia Chiajna. Partida va fi transmisă în direct de DigiSport, DolceSport și LookTv.

Tot în acest sfârșit de săptămână se va disputa prima etapă din cadrul Ligii a V-a, zona Mediaș. Pe lângă acestă ligă, juniorii C a Gazului Metan vor juca prima etapă din acest campionat la Mediaș, împotriva celor de la CS Șoimii Sibiu.

PROGRAM – Etapa II, Liga a V-a – zona Mediaș
10.09, ora 11:00 Viitorul Tîrnava A.S Atletic Municipal Mediaș
10.09, ora 17:00 A.S Viitorul Valchid Gloria Smig
10.09, ora 17:00 A.S Valea Viilor Dacia Ațel
10.09, ora 17:00 A.S Arsenal Dîrlos Speranța Biertan
10.09, ora 17:00 Recolta Alma F.C Curciu
10.09, ora 17:00 Starnuita Laslea Progresul Dumbrăveni

Mai în jos aveți programul etapei a II-a din cadrul Ligii a IV-a senior din județul Sibiu.

PROGRAM – Liga a IV-a, etapa a II-a
09.09, ora 11:00 Progresul Terezian C.S Agnita
09.09, ora 11:00 ASA Sibiu Măgura Cisnădie
09.09, ora 11:00 Sparta Mediaș LSS Voința Sibiu
09.09, ora 11:00 F.C Tălmaciu Unirea Miercurea Sibiului
10.09, ora 11:00 Athletic Șura Mare ACS Păltiniș Rășinari
09.09. ora 11:00 A.C.S Viitorul Șelimbăr A.S Bradu
10.09, ora 16:00 A.S Copșa Mică Spicul Șeica Mare

Programul juniorilor C – sezon 2017 – 2017, etapa 1. Gaz Metan Mediaș vor juca prima etapă pe teren propriu.

PROGRAM – Juniori C, sezon 2017 – 2018 – Etapa 1 
09.09, ora 10:00 F.C Hermannstadt Sibiu Unirea Miercurea Sibiului
09.09, ora 10:30 CS Gaz Metan Mediaș CSS Șoimi Sibiu
09.09, ora 11:00 Progresul Dumbrăveni C.S Interstar Sibiu
09.09, ora 17:00 F.C Avrig F.C Tălmaciu
09.09, ora 17:00 A.S Copșa Mică Școala Ioan Gheorghe Sibiu
09.09, ora 17:00 CS Sion Sibiu CS Alma Sibiu

Programul seriei a 5-a din Liga a 3-a. Gaz Metan 2 Mediaș va juca acasă împotriva celor de la ACS Fotbal Comuna Recea. De menționat faptul că echipa secundă a Gazului Metan evoluează meciurile de acasă pe terenul de la Dumbrăveni.

PROGRAM – Liga a III-a, sezonul 2017 – 2018, etapa III – Seria 5
CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca FC CFR 1907 Cluj SA 2
AFC Unirea 1924 Alba Iulia AFC Metalugistrul Cugir 1939
CS Gaz Metan Mediaș 2 ACS Fotbal Comuna Recea
AFC Unirea Tunșnad ACS Performanța Ighiu
AS FC Universitatea Cluj STĂ
ACS Viitorul Ghimbav FC Unirea Dej
ACS FC Avrig ACS Industria Galda
CS Iernut CSM Avântul Reghin

Formația sibiana, FC Hermannstadt Sibiu va juca pe teren propriu în etapa a 7-a a ligii secunde împotriva celor de la ASU Politehnica Iași.

PROGRAM – Liga a II-a, sezonul 2017 – 2018, etapa a VII-a
08.09, ora 18:00 FC Argeș ASA Târgu-Mureș
09.09, ora 11:00 Dacia Unirea Brăila Sportul Snagov
09.09, ora 11:00 Chindia Târgoviște Ripensia Timișoara
09.09, ora 11:00 Metalglobus București Luceafărul Oradea
09.09, ora 11:00 Academica Clinceni Foresta Suceava
09.09, ora 11:00 CS Mioveni Știința Miroslava
09.09, ora 11:00 CS Balotești Pandurii Târgu-Jiu
09.09, ora 11:00 CS Afumați UTA Arad
09.09, ora 11:00 Dunărea Călărași Olimpia Satu-Mare
09.09, ora 16:00 FC Hermannstadt ASU Politehnica Iași

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here