Sâmbătă, 16 septembrie, formația sibiană FC Hermannstadt a jucat pe terenul celor de la CS Stiinta Miroslava, unde elevii lui Alexandru Pelici s-au impus cu scorul de 2-1.

Tehnicianul formației sibiene a început partida cu Calin Cabuz, Daniel Tatar, Ionut Stoica, Claudiu Pamfile, Razvan Dalbea, Robert Boboc, Sabin Lupu, Petrisor Petrescu, Cosmin Neagu și Bogdan Rusu.

Elevii lui Alexandru Pelici au început partida cu dreptul, deschizând scorul după doar 17 minute prin Sabin Lupu, însă gazdele au redus din diferență în minutul 23 al meciului. Înaintea cu două minute de finalul primei reprize, Bogdan Rusu duce echipa în avantaj, marcând pentru 2-1 în minutul 43. În repriza a doua, Bogdan Rusu închide tabela după golul 3 pentru formația oastepe, dintr-un penalty.

În etapa următoare, FC Hermannstadt joacă pe teren propriu sâmbătă, 23 septembrie, de la ora 11:00 împotriva celor de la Foresta Suceava.