La finele săptămâni trecute în județul noustru s-au disputat mai multe competiții de fotbal, la diferit categorii în zona de nord a județului Sibiu. Mai în jos aveți rezultate meciurilor de junoori, Liga a IV-a și Liga a V-a, zona Mediaș.

Juniori F, sezon 2017 – 2018 – Etapa 3
LSS Voința Sibiu 1-7 ACS Zenit II Sibu
FC InterStar I Sibiu CSM Mediaș
ACS Zenit I Sibiu 6-1 Școala Adrian Demian Sibiu
CS Sion Sibiu 2-2 CSS Șoimi Sibiu
Juniori E – Seria 1, sezon 2017 – 2018 – Etapa 3
CS ALMA I Sibiu 4-1 CS Alma III Sibiu
CS Interstar I Sibiu 26-0 Progresul Terezian
CS Gaz Metan Mediaș 13-1 A.S Copșa Mică
CSM Mediaș 4-2 CS Șoimii Sibiu
AFC Hermannstadt II Sibiu 3-0 LSS Voința Sibiu
Juniori D – Seria 2, sezon 2017 – 2018 – Etapa 3
CS Gaz Metan Mediaș 28-0 Spicul Șeica Mare
CS Alma II Sibiu 10-0 Școala Ioan Gheorghe Sibiu
CS Interstar I Sibiu 3-0 CS Alma II Sibiu
AFC Agnita 2-1 Athletic Șura Mare
Juniori D – Seria 1, sezon 2017 – 2018 – Etapa 3
CS Alma I Sibiu 6-0 ASA Sibiu
FC Interstar II Sibiu 8-0 A.S Cindrelu Gura Râului
CSS Mediaș 1-2 CSS Șoimii Sibiu
F.C Avrig 0-8 F.C Hermanstadt Sibiu
Juniori C, sezon 2017 – 2018 – Etapa 4
F.C Tălmaciu 3-0 FC Hermannstadt Sibiu
Școala Ion Gheorghe Sibiu 5-2 Progresul Dumbrăveni
CS Alma Sibiu 2-0 CS Gaz Metan Mediaș
CS Sion Sibiu 2-3 F.C Avrig
Unirea Miercurea Sibiului 1-2 A.S Copsa Mică
CSS Șoimii Sibiu 2-3 F.C Interstar Sibiu
LIGA a-V-a- Medias, sezon 2017 – 2018 – Etapa 4
Speranța Biertan 6-1 A.S Viitorul Valchid
F.C Curciu 5-2 A.S Valea Viilor
Progresul Dumbrăveni 2-4 Viitorul Târnava
Starnuița Laslea 5-1 A.S Arsenal Dârlos
Gloria Smig 1-1 Recolta Alma
A.S Atletic Municipal Mediaș 4-3 Dacia Ațel
LIGA a-IV-a, sezon 2017 – 2018 – Etapa 5
A.S Bradu 2-3 Progrezul Terezian
ACS Păltiniș Rășinari 3-2 Spicul Șura Mare
Unirea Miercurea Sibiului 3-2 A.S Copsa Mică
LSS Voința Sibiu 0-4 A.C.S Viitorul Șelimbăr
Măgura Cisnădie 6-0 Athletic Șura Mare
AFC Agnita 4-2 F.C Tălmaciu
ASA Sibiu 4-3 Sparta Mediaș

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here