Vineri seară, formația pregătită de Mihai Teja a jucat în deplasare pe trenul celor de la Dinamo București.

Dinamo București a smuls un punct pe teren propriu cu Gaz Metan, după ce a reușit să egaleze în prelungiri, scor 1-1.

Tehnicianul Gazului Metan a trimis în teren următorul prim-unsprezece: Pleșca, Crețu, M. Constantin, Micael Pereira, Bușu, Fofana, Luis Miguel, Ivanov, Ely Fernandes, Olaru și Fortes.

În prima repriză a jocului, ambele echipe au jucat slab. Ocazii foarte puține la ambele porți. În schimb, repriza secundă a fost puțin mai echilibrată. Medieșenii au luptat pentru fiecare minge, iar în minutul 78 – Răzvan Trif trimite mingea în poartă. Bucuria medieșenilor nu a durat foarte mult, în prelungiri ”alb-roșii” au reușit să egaleze prin portughezul Salomo.

Gaz Metan Mediaș va juca etapa viitoare tot în deplasare, împotriva celor de la FCSB. Partida este programată pe data de 2 decembrie, de la ora 20:00.