În această după-amiază, Gaz Metan Mediaș primește vizita celor de la Viitorul Constanța. Partida este programată pentru ora 17:30, iar prețul unui bilet este de 5 RON.

Meciul poate fi urmărit în direct pe DigiSport, TelekomSport și LookTv.

Gaz Metan Mediaș revine pe teren propriu după un meci destul de bun în deplasarea de la Pitești, împotriva celor de la FCSB. Medieșenii au pierdut, scor 2-1. ”Roș-albaștrii” au deschis scorul pe finalul primei reprize prin Dennis Man, urmând ca în repriza secundă elevii lui Dică marcând din nou pentru 2-0. ”Lupii-negri” au redus din diferență abia în minutul 64 prin Carlos Fortes.

De cealaltă parte, Viitorul lui Hagi vine la Mediaș după o partidă extraordinară pe teren propriu cu Dinamo București. La Ovidiu scorul a fost deschis în minutul 4 de către Denis Drăguș, însă bucuria lui Hagi nu a ținut prea mult. Montini Mattia egalează la doar 10 minute. Pe finalul primei reprize, Ianis Hagi duce echipa în avantaj. După revenirea de la vestiare, Vlad Alexandru Achim îl învinge pe goalkeeperul alb-roșilor. Minutul 90, Ianis Hagi închide tabela pentru 4-1.

Până în acest moment, Gaz Metan Mediaș a avut un parcurs foarte bun în acest sezon de campionat. După cele 17 etape disputate, medieșenii ocupă poziția a cincea cu 26 de puncte. Viitorul Constanța se află pe locul trei cu 32 de puncte.